Hizmet Sözleşmemiz

Firmamız üzerinden hizmet alanlar kişiler bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar.

Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde tüm mesuliyet hizmet alana aittir.

vBulut Bilişim Hizmetleri Kullanım Şartlarıdır. Sisteme kayıt olan her müşteri kabul etmiş sayılır.

 

1- Taraflar

 

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan vBulut Bilişim Hizmetleri ( VBULUT olarak anılacaktır ) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında VBULUT'e ait olan https://www.pnet.com.tr internet adresinde (ve alt sitelerinde) faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

 

2- Konusu

 

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında VBULUT'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

 

3- Sorumluluklar

 

3.1: VBULUT, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile VBULUT ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler VBULUT tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra VBULUT, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde VBULUT tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken VBULUT tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan VBULUT’e herhangi bir kusur iletilemez.

3.8: VBULUT sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. VBULUT kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya VBULUT’ın kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. VBULUT hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.9: VBULUT, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. VBULUT müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen VBULUT hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan VBULUT sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: VBULUT, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. VBULUT bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

 

4- Süre

 

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından VBULUT’e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

 

5- Ücret

 

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: VBULUT önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret eğer yabancı para biriminde ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya VBULUT’a elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda VBULUT kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: VBULUT, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

 

6- Askıya Alınma

 

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı VBULUT, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı tüm hosting paketleri için %20'dir. Sistem kaynaklarının %20 yada daha fazlası 90 saniyedenuzun süre kullanılamaz. Belirtilen limitleri geçen kullanıcı hesapları otomasyon sistemi tarafından uyarı yapılmaksızın askıya alınır. CPU kullanımlarını anlık olarak hosting yönetim paneliniz üzerinden takip edebilirsiniz.

6.4: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dahildir.

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek ya da yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

 

7- Fesih

 

7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, VBULUT hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

8- İletişim ve Bilgi Adresleri

 

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: VBULUT sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

 

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda VBULUT kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için VBULUT’nın dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50`si kadar cezai şart, %10`u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde VBULUT’ın teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

10- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

 

10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde, alt başlıklar ve EK-1'den ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma, siparişin internet ortamında VBULUT'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). VBULUT gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde KOCAELİ Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

EK - 1 Maddeler

 

Hesap Ayarları / E-posta adresi

 

Hesabınız ödeme işlemi tahsil edildikten sonra aktif edilir. Hesabınızdaki e-posta adresinizin geçerli olup olmaması tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Eğer herhangi bir şikayet durumu olursa veya sizinle iletişim kurmamız gerekirse müşteri panelinizdeki öncelikli (primary) e-posta adresinizi kullanarak sizinle iletişim kuracağız. Bu sebeple e-posta adresinizi doğru bir şekilde girmeniz, düzenli bir şekilde kontrol etmeniz sizin çıkarınızadır. Yanlış iletişim bilgileri girmeniz hesabınızın kapatılması gibi kötü sonuçlara sebep olabilir.

 

Taşınma

 

Transfer ekibimiz sizin VBULUT’a taşınma süreciniz boyunca maksimum çaba gösterir. Transfer işlemi sadece kullanıcılara kolaylık sağlanması için sunulan ücretsiz bir hizmettir. VBULUT, taşınma işleminin mümkün olup olmadığının ve herhangi bir zaman içerisinde tamamlanacağının garantisini veremez. Her barındırma(hosting) firması farklı düzenlenmiştir, ve bazı barındırma platformları verileri uyumsuz veya kişiye özel saklamaktadır. Bu da taşınma işlemini uygunsuz veya oldukça zor bir hale sokar. Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız, fakat bazı durumlarda sizin taşınma işleminize yardımcı olamayacağımızı da belirtmek isteriz. Şu anda sadece cPanel'den cPanel'e taşıma hizmeti sunmaktayız. Ücretsiz taşınabilen site adedi 10'dur. Eğer taşınacak site sayısı 10 adetten fazla ise, isteğinize bağlı olarak site başına kdv dahil 2TL ödeyerek ekibimize taşıttırabilirsiniz. Ücretsiz taşınma servisi sadece üyeliğinizin başlangıç tarihinden itibaren 30 günlük bir süreyi kapsar.

VBULUT, merkezi dns yapısı kullanmaktadır. Bu sebeple herhangi bir sunucumuzdan, bir başka sunucumuza taşıma yaptığınızda kullanmadığınız hesabı silmeniz gerekmektedir, çünkü bir web sitesi iki farklı sunucuda çalışmamaktadır. Eğer siz gerekli müdahalede bulunup kullanmadığınız hesabı silmezseniz, teknik ekibimiz yaptığı kontroller esnasında web sitenizin aktif olmadığı sunucudaki hosting hesabını sizin yerinize silebilir.

 

İçerik

 

VBULUT tarafından sağlanan bütün hizmetler yasal amaçla kullanılmalıdır. VBULUT, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını kabul eder. VBULUT sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli ya da görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi taktirde doğan/doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar müşteriye aittir. Servis sağlayıcı VBULUT yükümlü değildir.

Müşteriler, VBULUT’in sunduğu hizmetlerden dolayı zarar görecek bir duruma sokmayacağının garantisini verir.

Servislerimizde, ticari marka veya telif hakları çiğnenmesi yasaklanmıştır. Bu, izinsiz müzik kopyalama, kitap, fotoğraf veya herhangi bir telif hakkı içeren her işlemi kapsar. Herhangi bir ticari marka hizmetlerinin sahte halini satmak, hesabınızın derhal silinmesi ile sonuçlanır. Bu kuralları ihlal eden, telif haklarını ihlal eden herhangi bir hesap tespit edildiğinde hesap dondurulur veya tamamen silinir. Eğer telif haklarınızın veya marka haklarınızın çiğnendiğini düşünüyorsanız sikayet@pnet.com.tr adresine gerekli bilgiyi e-posta olarak ulaştırabilirsiniz. Eğer söz konusu olan lisans ise, gerekli dokümantasyona ihtiyaç duyabiliriz.

Paylaşımlı barındırma hizmetini (shared hosting) yedek veya depo olarak kullanmak yasaktır, "FTP'de sadece cPanel yedeği sıkıştırılmış (.tar.gz, .rar, .zip vs.) formatta 1 adet bulunabilir. Lütfen yedeklerinizin yedeğini almayınız.

Aşağıda Paylaşımlı(Shared) veya Reseller hizmetinde yasaklanan materyallerin örneklerini bulabilirsiniz:

* Toplistler

* Adult ve Pornografi içeren siteler

* IRC Betikleri / Botlar

* Proxy Betikleri / Anonymizers

* İzinsiz yazılım / warez

* İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri)

* Autosurf/PTC/PTS/PPC siteleri

* IP tarayıcıları (IP Scanner)

* Bruteforce programları/betikleri/uygulamaları

* E-posta bombalama / spam betikleri

* Dosya barındırma / yansı betikler. (rapidshare benzeri)

* Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)

* Escrow/banka benzeri siteler

* HYIP vb. siteler

* Yatırım siteleri (FOREX , E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)

* Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak

* Prime Bank Programları

* Loto oyunları siteleri

* MUD/RPG veya PPBG’ler

* Nefret içeren / ırkçı / rahatsızlık veren siteler

* Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar

* Yasadışı aktiviteleri organize eden siteler

* Yasadışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (warez) forumlar/web sayfaları

* Metin2, Knight Online tarzı oyun siteleri

* Twitter, Facebook gibi sosyal medyadan takipçi çekme uygulamaları

* Mailer Pro vb.

 

VBULUT servisleri, ilgili tüm ekipmanlar, ağ ve ağ cihazları, sadece müşterinin kullanımı için yetkilendirilmiştir. VBULUT, servisleri yeri geldiği zaman yasal konular için, müşterinin yetkili kullanım yapıp yapmadığını kontrol etmek için, sistem yönetimi için, yetkisiz kullanımı önlemek için, güvenlik prosedürlerini kontrol etmek için ve operasyonel güvenlik için sunduğu servisleri monitörleyebilir. Bu monitörleme işlemi esnasında, bilgiler incelenebilir, kaydedilebilir veya kopyalanabilir. VBULUT servislerini kullanarak bu monitörleme işlemini kabul etmiş oluyorsunuz.

VBULUT, kullanılan hizmeti reddetme hakkını saklı tutar. Sunulan servisin kullanımına müdahale etmek tamamen VBULUT denetimindedir. Örneğin tehdit içeren, telif haklarını ihlal eden içerik barındıran siteler sunucularımızdan uyarı yapılmaksızın silinebilirler. Bu ve benzeri durumlarda Şikayet departmanımız sizinle iletişim kurar, (telefon veya e-posta yolu ile) eğer 48 saat içerisinde herhangi bir sonuç alınamazsa hesabınız dondurulabilir veya silinebilir.

Eğer sitenizin kabul edilebilir bir içeriğe sahip olup olmadığı konusunda kuşkularınız varsa, çekinmeden sikayet@VBULUT.com.tr adresine e-posta gönderip detaylı bilgi alabilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Bayi/Reseller kullanıcıları için: Benzer koşullar oluştuğu zaman hesaplar dondurulur ve bu konu hakkında reseller sahibine hesabın silinmesi için mesaj gönderilir. Birden fazla benzer ihlallerin yaşanması durumunda, VBULUT reseller hesabınızı dondurabilir veya iptal edebilir.

Direk müşteriler için: Hesabınız herhangi bir mesaj göndermeksizin sunucularımızdan silinir.

Yukarıda belirtilen durum oluştuğu zaman VBULUT yetkili mercilere gerekli bilgileri raporlar.

Hesabınızda kullandığınız betiklerin(script) / programların güvenli olması, dosya izinlerinin doğru ayarlanması tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Kullanıcılar, hesaplarında oluşan değişikliklerin hepsinden sorumludurlar. Bu sisteme giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreyi de kapsar. Güvenliğiniz için şifrenizin zor olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer zayıf şifre kullanırsanız (123456 gibi), hesabınız siz zor bir şifre kullanmayı kabul edene kadar dondurulabilir. Hesap kontrolü işlemi esnasında şifrenizin zayıf olduğu tespit edilirse, şifrenizi değiştirmeniz/güncellemeniz için size mesaj göndereceğiz.

SEO Hosting hizmetinde IP adresleri paylaşımlı olduğu için SSL desteği bulunmamaktadır. SSL ihtiyaçlarınız için Bireysel veya Kurumsal hosting paketlerini tercih etmenizi öneririz.

 

Spam için sıfır tolerans!

 

İstenmeyen e-postalar için herhangi bir tolerans göstermiyoruz. Spam yapan kullanıcıların hesapları herhangi bir uyarı mesajı gönderilmeksizin silinecektir. Paylaşımlı barındırma (hosting) hizmeti kullanan müşteriler Mail Poliçesini inceleyebilirler.

Spam yapanlar VBULUT sunucularında barınamazlar. Bu yasak sadece fax, anlık mesajlaşma veya Usenet/Newsgroup kategorilerini kapsamaz.

VBULUT, gerekli gördüğünde herhangi bir web sayfası, hesabı, veritabanı veya diğer bileşenler üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Tüm paylaşımlı sunucularımızda (Bireysel hosting, Kurumsal Hosting, SEO Hosting, Reseller Hosting gibi) php mail fonksiyonu güvenlik gerekçesiyle kapalıdır. VBULUT, sadece SMTP protokolü üzerinden güvenli e-posta gönderimine izin vermektedir.

 

Paylaşımlı IP Kullanım Koşulları

 

Özel IP adresi satın almayan hosting ve reseller müşterilerimiz paylaşımlı IP adresi kullanmaktadır. Paylaşımlı IP adreslerinde oluşabilecek blacklist problemlerinde VBULUT sorumlu tutulamaz.

Blacklist'e giren IP adresleri için öncelikle blacklistten çıkması için gerekli düzenlemeler ve başvurular yapılır.

IP adreslerinin blackliste girmesine sebep olan müşteri hesapları herhangi bir bildirimde bulunulmadan sistemden silinir ve site yedekleri müşteriye teslim edilir. Müşteri bu durumda herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

 

Ödeme Bilgileri

 

VBULUT’dan aldığınız herhangi bir hizmetin ödemesini yapmakla yükümlüsünüz. Ödemesi yapılan hizmetin sağlanma süreci bitimine kadar VBULUT hizmetin sürekliliğini garanti eder. Sipariş ettiğiniz hizmetin kullanımını iptal ettirmek için bizi uyarmadığınız sürece veya size temin ettiğimiz hizmetin tamamını kullandığınız sürece ödemenizi yapmakla yükümlüsünüz.

Hizmet iptalleri hakkında detaylı bilgi edinmek için bilgi@VBULUT.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

VBULUT müşterisi olarak müşteri bilgilerinizi doğru girmek, ödemelerinizi zamanında yapmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. VBULUT, fatura oluşma tarihinden itibaren verilerinizi 7 gün boyunca saklayacağının garantisini verir. 7 gün boyunca faturanızı ödemezseniz hesabınız dondurulabilir veya silinebilir. Ödemelerinizde gecikme yaşanacaksa, hesabınızın dondurulmaması veya silinmemesi için bizimle iletişim kurarak bu konu hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamanızı isteriz.

Ödemelerinizi Banka Havalesi, Paypal, Kredi Kartı veya Mobil Ödeme aracılığıyla yapabilirsiniz. Ödemeler konusunda sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa muhasebe@VBULUT.com.tr adresine e-posta olarak gönderebilir veya +90850 885 1453 telefon numarası aracılığıyla bizi arayabilirsiniz.

VBULUT, istediği zaman ödeme miktarı ve hizmet bedeli üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

Yedekleme ve Veri Kaybı

 

Yedek almak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Yedekleme servisimiz sadece sağlamış olduğumuz ücretsiz bir güvenlik servisidir. VBULUT, yaşamış olduğunuz herhangi bir veri/dosya kaybından sorumlu değildir. Bu sözleşme ile dosyalarınız üzerinde tüm haklara sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz.

 

İptaller ve Geri Ödemeler

 

VBULUT, kullanıcı hesaplarını herhangi bir uyarı yollamaksızın istediği zaman kapatma ve dondurma hakkını saklı tutar.

Müşteriler istedikleri zaman hesap iptali talebinde bulunabilirler. Hesap iptali hakkında detaylı bilgi için bilgi@VBULUT.com.tr adresine e-posta gönderebilir veya +90850 885 1453 numaralı telefon aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. VBULUT, herhangi bir memnuniyetsizlik halinde iade kapsayan hizmetlerde 7 gün içerisinde size geri ödeme yapabilir.

 

Kaynak Kullanımı

 

Kullanıcılar aşağıda belirtilenleri yapamazlar:

* Sistem kaynaklarının 90 saniyeden fazla %20 oranında veya daha yüksek bir oranda tüketilmesi

* Stand-alone statüsüne giren, sunucu taraflı uygulamaların kullanımı (Örneğin IRCD barındırmak gibi.)

* Herhangi bir tipte web örümceği veya sitelerin indekslenmesini sağlayan botların kullanımı paylaşımlı barındırma(shared hosting) hizmetinde yasaktır. (Örneğin Google Cash / AdSpy)

* Internet Relay Chat (IRC) ağına benzer herhangi bir yazılım kullanmak

* Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Torrent için yasal dağıtım yapıyor olabilirsiniz, fakat bunu paylaşımlı barındırma hizmeti (shared hosting) üzerinde barındıramazsınız.

* Herhangi bir dosya paylaşım/peer-to-peer katılımı içerisinde olamazsınız,

* Herhangi bir oyun sunucusu çalıştıramazsınız. (half life, counter strike, battlefield1942 gibi)

* Cron girdileri bireysel hosting hizmetinde minimum 30, reseller hesapları için 20, kurumsal hosting hesapları için ise 10 dakikada bir ayarlanabilir. Belirtilen limitler haricinde yapılan cron girdileri bilgi verilmeden silinebilir.

* PHP’nin include fonksiyonunu kullanarak herhangi bir yerel dosyayı içe alırken “http://www.pnet.com.tr/include.php” yerine include(“include.php”) şeklinde kullanmalısınız.

* Bireysel web hosting hizmeti için CPU limiti tüm hosting hesapları için ise %20 olarak belirlenmiştir. Müşteriler sürekli olarak belirtilen oranda kullanım yapamazlar.

 

Kaynak Kullanımı - INODE'lar

 

Herhangi bir paylaşımlı barındırma hizmeti (reseller hosting dahil olmak üzere) kullanan kullanıcının 100000'den fazla inode kullanması uyarı almasına sebep olur, bu limit Kurumsal Hosting hesapları için 200000 olarak belirlenmiştir. Eğer uyarı yapıldığı halde herhangi bir önlem alınmazsa hesap dondurulur. 25000 inode limitini aşan kullanıcıların hesapları ortalama kullanımı sabitleyebilmek için otomatik olarak yedekleme sistemimizden silinecektir. Her dosya (web sayfası, imaj, e-posta, vb.) 1 adet inode kullanır. Kullanım limitini çok fazla aşmayan kullanıcıların hesaplarını dondurmaktan hoşlanmıyoruz; fakat, sıkça büyük ebatlarda dosya oluşturan ve silen, yüz binlerce dosya oluşturan veya sistemin zarar görmesine sebep olan kullanıcıların hesaplarını inceliyor ve/veya donduruyoruz.

 

Eposta Limiti

 

Paylaşımlı barındırma hizmetleri saatlik gönderim limitine tabidir. Bireysel ve reseller hesapları altında bulunan hosting hesapları saatlik 100, kurumsal hosting hesapları saatlik 400 adet mail gönderebilirler. Ayrıca mail kutunuzdaki mailleri 120 gün boyunca saklayabilirsiniz. Daha eski mailler sistemimizden otomatik olarak silinir. Maillerinizi uzun süre saklamak istiyorsanız Outlook türü bir mail client kullanarak bilgisayarınıza depolanmasını sağlayabilirsiniz.

Müşteriler arası hizmet transferi

Müşteriye ulaşılamadığı taktirde bir müşterimizin başkasına ait web sitesini firmamızın belirleyeceği fatura tutarı dahilinde başka bir müşteriye aktarılabilmektedir. Ulaşılabilen müşterinin onayı taktirinde ücretsiz aktarım gerçekleştirilebilir.

 

Yedek Limiti

 

Paylaşımlı barındırma hizmetinde 2 GB veya 25000 inode limitinden fazla disk alanı kullanan kullanıcıların günlük ve haftalık yedekleri tarafımızdan alınmaz. Bütün verilerin herhangi bir donanımsal sorun oluştuğunda kayba uğramaması için VBULUT günlük, haftalık ve aylık olmak üzere yedek alır. Bu yedekler kullanıcıların kullanımı için değil, herhangi bir teknik problem çıktığında verilerin kaybolmaması içindir.

 

Trafik Kullanımı

 

Size tahsis edilmiş trafik alanını kullanabilirsiniz. Bunun kotası satın almış olduğunuz barındırma(hosting) paketinin öngördüğü kadardır. Eğer size tahsis etmiş olduğumuz kotayı aşmak durumundaysanız bir sonraki kotanız oluşturulana kadar hesabınızı dondurabilir, ek trafik satın alabilir, daha yüksek özelliklere sahip olan bir barındırma paketine geçebilirsiniz. Ay içerisinde kullanılmayan trafik bir sonraki aya transfer edilemez. Limitsiz trafikli hosting kullanan müşterilerimiz için ise; kaynak kullanımlarını aşmadıkları ve aldıkları paketin sözleşmesinde bulunan şartlara uydukları sürece trafikten dolayı hesapları dondurulmayacak ya da silinmeyecektir. Limitsiz trafikli web hosting paketlerinde bant genişliği sadece hizmet satın aldığınız siteniz için limitsizdir. Başka sitelere trafik kullandıramazsınız.

 

Geri ödeme garantisi

 

Sunucu ( bulut veya fiziksel) hizmetlerinde herhangi bir para iadesi garantisi bulunmamaktadır. – 7 gün para iade garantisi bu konuyu kapsamaz. VBULUT'in sağlamış olduğu bütün reseller ve paylaşımlı barındırma hizmeti paketleri 7 gün geri ödeme garantisi kapsamındadır. Unutmayın, bu 7 gün geri ödeme garantisi sadece paylaşımlı veya reseller paketi kullanan, ödemelerini aylık yapan kullanıcılar içindir. Sunucu kiralama, alan adı kaydı, yönetimsel masraflar, paket eklentileri gibi ek masrafları kapsamaz.

 

Uptime Garantisi

 

Shared hosting ve Reseller sunucularımız 24 saat monitörlenmektedir, herhangi bir sunucumuzda ortaya çıkacak kesinti durumunda, en kısa sürede müdahale etme garantisi veriyoruz. Fakat, bu süre sunucularımızın bulunduğu datacenterın iş yoğunluğu ve sunucudaki oluşabilecek problem ile doğru orantılı olarak uzayabilir. Shared hosting ve Reseller hizmeti kullanan müşterilerimize %98 uptime garantisi veriyoruz. Bu uptime süresi eğer belirli bir rakamdan aşağıya düşerse müşterilerimizin memnuniyeti açısından kesinti süresinin 4 katı bir oranla hizmet sürelerini uzatıyoruz.

 

Reseller: Müşteri Sorumluluğu

 

Reseller müşterileri kendi müşterilerine destek vermekle sorumludurlar. VBULUT, reseller müşterilerinin müşterilerine herhangi bir destek hizmeti sağlamaz. Eğer reseller müşterimizin müşterisi bizimle destek için iletişim kurarsa, destek hizmetini kimden ve nasıl alabileceği konusunda kendisini bilgilendireceğiz. Güvenlik konusu içeren destek talepleri sadece reseller müşterisi tarafından yapılabilir. Ayrıca, reseller müşterileri kendi hesapları altında bulunan müşterilerinin içeriklerinden ve davranışlarından da sorumludurlar. VBULUT kullanım sözleşmesine aykırı herhangi bir durum tespit ettiğinde, sorumlu olarak reseller müşterisini dikkate alır.

 

Paylaşımlı Barındırma(Shared Hosting) / VPS

 

Paylaşımlı barındırma hizmeti kullanan kullanıcılar barındırma hizmeti sunamazlar. Eğer barındırma hizmeti sunmak istiyorsanız reseller hesabına sahip olmalısınız. VPS hesaplarının yedekleri alınmaz, yedeklerinizi kendiniz yönetmelisiniz.

 

Sunucular

 

Geçerli bir e-posta hesabına sahip olmak ve root şifresinin güvenliğini sağlamak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. VBULUT, sunucular için herhangi bir yedekleme işlemi yapmaz, yedekleme işlemlerini yönetmek ve oluşturmak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Eğer isterseniz yedekleme sistemi için ek hard disk alabilir ve yedeklerinizi yönetebilirsiniz, bu size önerebileceğimiz en basit çözümdür. Eğer ikinci bir hard diske ihtiyaç duyarsanız bilgi@pnet.com.tr e-posta adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Yedeklerinizi yönetmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.